LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bardhi nuk “njeh” Bashën dhe Berishën/ “PD nuk ka kryetar”

21 Shtator 2023, 21:44, Politikë CNA

Bardhi nuk “njeh” Bashën dhe Berishën/ “PD nuk ka

Deputeti Gazment Bardhi nuk njeh as Lulzim Bashën dhe as Sali Berishën si kryetar të Partisë Demokratike.

Këtë e ka pohuar mbrëmjen e sotme në emisionin e Blendi Fevziut, ku tha se PD nuk ka kryetar aktualisht.

Ai deklaroi se njeh vetëm vendimet e Këshillit Kombëtar që ka thërritur vetë.

“Në momentin që flasim PD nuk ka kryetar. Sipas vendimit të Këshillit Kombëtar, që është institucioni më i lartë drejtues i partisë çështja e drejtimit të partisë është shtyrë për një moment tjetër”, theksoi Bardhi./ CNA

Lajmet e fundit nga