LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Realizuan projektin për lehtësimin e trafikut/ Rama prezanton gjimnazistët e talentuar shkodranë

22 Shtator 2023, 09:30, Politikë CNA

Realizuan projektin për lehtësimin e trafikut/ Rama prezanton

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar 3 gjimazistë të talentuar të shkollës "28 Nëntori" në Shkodër, të cilët fituan vendin e parë në festivalin ndërkombëtar "INTEL AI".

Kreu i qeverisë shqiptare sqaron se gjimnazistët kanë realizuar një projekt inovator për lehtësimin e trafikut në qytet. 

 

"Mirëmëngjes dhe me Ermin, Gertin dhe Endrin, tre të rinjtë e talentuar të Gjimnazit “28 Nëntori” të Shkodrës, të cilët fituan vendin e parë në festivalin ndërkombëtar INTEL AI, me super gjetjen e tyre për lehtësimin e trafikut në qytet, një projekt inovator, përmes inteligjencës artificiale, falë programit të Kodimit dhe punës fantastike të mësuesve të TIK, ju uroj një ditë të mbarë", shprehet Rama në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga