LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sulm terrorist”/ Berisha, për vrasjen e policit në Kosovë: Akt kriminal i frymëzuar nga Beogradi

24 Shtator 2023, 11:39, Aktualitet CNA
“Sulm terrorist”/ Berisha, për vrasjen e policit në
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas sulmit në Leposaviq ku mbeti i vrarë një polic dhe u plagosën dy të tjerë.

Berisha e ka quajtur një sulm terrorist dhe akt të shëmtuar kriminal të frymëzuar nga ultranacionalistë në pushtet të Beogradit.

Sulm terrorist në Liposaviq ndaj policisë së Kosovës. Bie në krye të detyrës një polic dhe plagoset një tjetër.

Të dashur miq, banda kriminale serbe në Liposaviq kanë ekzekutuar me atentat një polic të Kosovës dhe plagosur një tjetër. Duke u përulur me nderim të thellë para sakrificës sublime të policit që ra në krye të detyrës dhe shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes, miqve, të afërmve të tij, uroj shërim të shpejt të policit të plagosur dhe dënoj me forcën më të madhe këtë akt të shëmtuar kriminal, të frymëzuar dhe sponsorizuar nga ultranacionalistë në pushtet të Beogradit. Uroj që autorët e këtij akti të përballen me ligjin me të gjithë forcën e tij. Sb”, shkruan Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga