LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Dëshmia e rojes, ja çfarë mbeti nga zjarri në fabrikën e bojërave

24 Shtator 2023, 10:42, Aktualitet CNA

FOTO/ Dëshmia e rojes, ja çfarë mbeti nga zjarri në

Një zjarr i madh përfshiu fabrikën e bojërave, mbrëmjen e së shtunës në aksin Tiranë-Durrës.

Magazina është shkatërruar thuajse totalisht për shkak dhe të materialeve të djegshme që ndodheshin brenda saj.

Nga zjarri nuk pati të lënduar, pasi punonjësit ishin larguar më herët.

Roja në dëshminë e tij ka thanë se zjarri ka nisur nga ambientet e brendshme të magazinës.

Përmasat e zjarrit ishin të mëdha. Ministria e Brendshme njoftoi mbrëmjen e kaluar për mbylljen e rrugës Tiranë-Durrës-Tiranë. Herë pas here u dëgjuan dhe shpërthime.

Pritet ekspertiza e policisë për të përcaktuar shkaqet e zjarrit./ CNA

Lajmet e fundit nga