LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ngjarja me një polic të vrarë në Kosovë/ Reagon ambasada e SHBA-së

24 Shtator 2023, 10:48, Kosova & Bota CNA

Ngjarja me një polic të vrarë në Kosovë/ Reagon

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas ngjarjes me një polic të vrarë në Leposaviq dhe dy efektivë të tjerë të plagosur.

Hovenier është shprehur se SHBA dënon ashpër sulmet e dhunshme dhe të orkestruara ndaj Policisë së Kosovës mëngjesin e sotëm.

 “Ne po e monitorojmë situatën nga afër dhe i dënojmë këto akte të dhunshme ndaj autoriteteve legjitime të Republikës së Kosovës. Autorët duhet dhe do të mbajnë përgjegjësi dhe do të dalin para drejtësisë. Ata duhet të ndërpresin menjëherë sulmet e tyre”, tha Hovenier./ CNA

 

Lajmet e fundit nga