LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Kosovë/ Vela i “drejton gishtin” Vuçiçit

24 Shtator 2023, 08:25, Kosova & Bota CNA

Vrasja në Kosovë/ Vela i “drejton gishtin”

Shefi i stafit të Presidentes së Kosovës, Blerim Vela, ka reaguar në platformën "X" ("Twitter") për vrasjen e policit dhe plagosjen e një efektivi tjetër në Leposaviq.

Vela i ka drejtuar gishtin Presidentit Aleksandër Vuçiç për sulm ndaj Kosovës.

Ai e ka akuzuar Vuçiçin për agresion ndaj Kosovës. Vela deklaron se njerëz me uniforma pa shenja dhe me maska kanë hyrë 15 km brenda territorit të Kosovës me automjete të blinduara.

Burrat e vegjël të gjelbër” të Serbisë me automjete të blinduara janë 15 kilometra brenda territorit të Kosovës (Banjska), ku një sulm terrorist kundër Policisë së Kosovës rezultoi me një polic të vrarë dhe një tjetër të plagosur. Vuçiç i është drejtuar një agresioni të paparë kundër Kosovës. Ai do të dështojë”, ka thënë Vela. / CNA  

 

Lajmet e fundit nga