LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një polic i vrarë, "Reuters" raporton ngjarjen në veri të Mitrovicës, u referohet deklarateve të Kurtit

24 Shtator 2023, 08:32, Kosova & Bota CNA
Një polic i vrarë, "Reuters" raporton ngjarjen në veri
Policia e Kosovës

Media ndërkombëtare "Reuters", ka raportuar ngjarjen në Kosovë, ku në veri të Mitrovicës është vrarë një polic dhe një tjetër ka mbelur i plagosur. 

"Një polic i Kosovës u vra dhe një tjetër u plagos nga një të shtënat në një fshat në veri të Kosovës herët të dielën, tha në një deklaratë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti", shkruan "Reuters". 

Media ndërkombëtare citon kryeministrin Kurti, teksa përshkruan ngjarjen. 

"Në këtë moment, të shtënat me armë zjarri të kalibrave të ndryshëm kundër policisë sonë janë ende në vazhdim. Sulmuesit janë profesionistë të veshur me maska ??dhe të armatosur rëndë”, ka thënë Kurti në postimin në 'Facebook', ku e cilëson incidentin si veprim terrorist". 

Një polic i vrarë, "Reuters" raporton ngjarjen në veri
Polici i vrarë në Kosovë, Afrim Bunjaku

 

Lajmet e fundit nga