LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO nga Veriu/ Mbi 30 persona të armatosur në luftë me Policinë e Kosovës

24 Shtator 2023, 12:18, Kosova & Bota CNA

FOTO nga Veriu/ Mbi 30 persona të armatosur në luftë me

Policia e Kosovës është duke vijuar aksionin në veri të Mitrovicës, në një manastir në fshatin Basnjkë, ku prej disa orësh ka shkëmbim zjarri me forcave shqiptare dhe një grupi të armatosur. 

Kryeministri Albin Kurti u shpreh se janë mbi 30 persona të armatosur që janë futur në territorin e Kosovës dhe po qëllojnë me armë zjarri në drejtim të policisë. 

Ata janë të armatosur dhe Kurti i përshkroi si një formacion i mirëfilltë ushtarak. Kreu i qeverisë së Kosovës u bëri thirrje të armatosurve, të cilët i quajti kriminelë, që të dorëzohen. 

"Ata kanë ardhur të luftojnë dhe të destabilizojnë. U bëjmë thirrje që të dorëzohen", u shpreh Kurti. 

 

FOTO nga Veriu/ Mbi 30 persona të armatosur në luftë me

FOTO nga Veriu/ Mbi 30 persona të armatosur në luftë me

FOTO nga Veriu/ Mbi 30 persona të armatosur në luftë me

 

Lajmet e fundit nga