LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mediat në Kosovë: Policia merr nën kontroll Manastirin e Banjskës

24 Shtator 2023, 18:23, Kosova & Bota CNA

Mediat në Kosovë: Policia merr nën kontroll Manastirin e

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës hyri pasditen e kësaj të diele brenda Manastirit të Banjskës, ku janë ngujuar agresorët.

Mediat vendase raportojnë se policia ka marrë nën kontroll Manastirin e Banjskës në Zveçan.

Sipas tyre, gjatë operacionit janë vrarë disa agresorë.

Deri më tani, autoritetet konfirmojnë se janë vrarë 3 agresorë dhe një polic. Gjithashtu janë vënë në pranga 1 agresor dhe 4 persona të tjerë, të cilët dyshohet se kishin lidhur komunikim me sulmuesit nëpërmjet radiove./ CNA

Lajmet e fundit nga