LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet sasi e jashtëzakonshme armatimesh të rënda në Kosovë/ Ishin përgatitur për qindra sulmues

24 Shtator 2023, 20:32, Kosova & Bota CNA
Kapet sasi e jashtëzakonshme armatimesh të rënda në
Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka gjetur disa armë gjatë aksionit në veri, ku ndodhen agresorët.

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla tha në një prononcim për mediat se konkretisht janë kapur armatime të rënda, uniforma, logjistikë, ushqime dhe pajisje për barrikada që mund të mjaftonin për qindra sulme.

Sveçla tha se policia është duke vijuar aksionin dhe ka rrethuar çdo cep të manastirit të Banjskës.

“Policia ka zbuluar një sasi të jashtëzakonshme armatimi të rëndë, uniforma, logjistikë, ushqime, pajisje për barrikada dhe lirshëm mund të themi se ishin pajisje për disa qindra sulmues të tjerë. Policia është në çdo cep të manastirit. Aty ka një numër pelegrinësh dhe do hetohet që mos të ketë të infiltruar nga sulmuesit”, theksoi ministri./ CNA

Lajmet e fundit nga