LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj policisë/ Zëdhënësi i DASH: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut

27 Shtator 2023, 07:54, Kosova & Bota CNA
Sulmi ndaj policisë/ Zëdhënësi i DASH: Kosova dhe Serbia
Zëdhënësi i DASH, Mathew Miller

Zëdhënësi i DASH, Mathew Miller, ka komentuar ngjarjet e fundit në Kosovë, ku mbeti i vrarë një polic dhe u plagosën dy efektivë të tjerë nga sulmi i një grupi me mercenarë serbë.

Në një konferencë për mediat, zëdhënësi i DASH është shprehur se duhet të garantohet siguri dhe se të dyja vendet, si Kosova dhe Serbia duhet t’i rikthehen dialogut.

“Ajo që ne mendojmë se është e rëndësishme është që të gjitha palët duhet të punojnë menjëherë me partnerët ndërkombëtarë për deeskalim të situatës dhe të garantojnë siguri dhe sundim të ligjit dhe kthim në dialogun e lehtësuar nga BE-ja”, ka thënë Miller./ CNA

Lajmet e fundit nga