LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrin në 8 numri i personave të arrestuar për ngjarjen në Banjskë të Kosovës

26 Shtator 2023, 16:50, Kosova & Bota CNA
Arrin në 8 numri i personave të arrestuar për ngjarjen në
Foto ilustruese

Numri i personave të arrestuar në Banjskë të Kosovës ka arritur në tetë.

“Pas arrestimit të dy sulmuesve terroristë me armë zjarri ndaj zyrtarëve policorë, arrestimit të katër personave të dyshuar të cilët ishin hasur nën posedim ilegal të radiolidhjeve e të cilët dyshohet se ndërlidhen me grup terrorist, si dhe arrestimit të dy personave të dyshuar, me datën 25.09.2023 numri i të arrestuarve deri më tani ka arritur në tetë (8)persona.”, njofton policia e Kosovës.

Gjithashtu policia bëri me dije se përpos personave të arrestuar janë konfiskuar dhe mjetet dhe armët që i janë kapur në zonën e fshatit Banjskë, mes të cilave ka edhe mitralozë, një snajper, automatikë, granata, etj.

Edhe një ditë më parë policia e Kosovës bëri me dije se janë konfiskuar shumë armë, veshje, harta si dhe plane të grupit terrorist./ CNA

Lajmet e fundit nga