LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagoset nënkryetari i Listës Serbe? Gazetari jep detajet rreth ngjarjes në Banjskë

26 Shtator 2023, 10:04, Kosova & Bota CNA

Plagoset nënkryetari i Listës Serbe? Gazetari jep detajet rreth

"Istraga.ba", media boshnjake ka raportuar së fundmi se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç, është një nga të plagosurit e sulmit terrorist në Kosovë, që ndodhi në orët e para të mëngjesit të së dielës. 

Në lidhje me këtë lajm, gazetari Idro Seferi raportoi për “Now me Erla Mëhillin” se deri më tani nuk ka ndonjë konfirmim se bëhet fjalë për Milan Radojiçiç. 


“Natyrisht që në shumë rrethana është përmendur Radojiçiç edhe si një nga personat e mundshëm që mund të ketë qenë pjesë e organizimit. Dihet gjithashtu që disa herë ai është përmendur si një nga njerëzit që ka kërcënuar në veri dhe është futur dhe ilegalisht në pjesën e Kosovës veriore dhe ka pasur dhe video ku ka kërcënuar për ngjarje që do të pasojnë më vonë nga ana e tij, por nuk ka ndonjë konfirmim nëse bëhet fjalë për Milan Radojiçiç,” – u shpreh Seferi.

 

 

 

Lajmet e fundit nga