LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Fjalimi rrëqethës i vajzës së policit të vrarë në Kosovë/ “Flijove jetën për lirinë, jemi krenarë për ty”

25 Shtator 2023, 13:13, Kosova & Bota CNA

VIDEO/ Fjalimi rrëqethës i vajzës së policit të

Vajza e policit të vrarë, Afrim Bunjaku, ka rrëqethur më fjalimin e saj në ceremoninë e nderimit të tij, ku pjesë ishin dhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla.

Me zërin që i dridhej, ajo u shpreh se ikja e tij u ka lënë një plagë të madhe në zemër, por do të jenë gjithnjë krenarë pasi ai flijoi jetën për lirinë e atdheut.

“Ikja jote bab na la një plagë të madhe në zemrat tona. Nuk di si të jetoj pa ty, pa heroin tim. Hyra brenda në shtëpi dhe ishte shumë e rëndë. Vendin tënd nuk e zë njeri. Babi, ti ishe njeri më i dashur për familjen, shoqërinë dhe punën ku flijove jetën për lirinë, për këtë vend. Ne dhe e gjithë Kosova jemi krenarë për ty. Të premtoj se do jem krenare për ty”, ka thënë vajza e Afrim Bunjakut./ CNA

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga