LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Arka me armë/ Gjendet autoblindi i braktisur në malet e Banjskës

26 Shtator 2023, 09:50, Kosova & Bota CNA
VIDEO-Arka me armë/ Gjendet autoblindi i braktisur në malet e
Foto ilustruese

Detaje të reja po zbulohen dita-ditës nga ngjarja e 24 shtatorit, ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe u plagosën dy efektivë të tjerë.

Së fundi është publikuar një video nga malet e Banjskës.

Sipas pamjeve shihet një autoblind i braktisur nga grupi i agresorëve që sulmuan Policinë e Kosovës.

Në autoblind ndodhen arka me armë të llojeve të ndryshme.

Kujtojmë se një ditë më parë Policia e Kosovës publikoi listën me arsenalin e armëve të konfiskuara.

Bëhet fjalë për armë të kalibrit të ndryshëm si dhe eksploziv, predha dhe mina dhe një sasi shumë e madhe e muncioneve luftarake./ CNA

Lajmet e fundit nga