LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjithçka e kthyer në “shkrumb e hi”/ Dalin pamjet nga salla e dasmës që u përfshi nga flakët në Irak

27 Shtator 2023, 09:11, Kosova & Bota CNA
Gjithçka e kthyer në “shkrumb e hi”/ Dalin pamjet nga
Pamje nga salla e dasmave

Gjithçka e shkrumbuar. Mediat e huaja kanë publikuar pamjet nga ajo që ka mbetur pas zjarrit në Irak, ku kanë humbur jetën mbi 100 persona dhe janë plagosur 150 të tjerë.

Pamjet janë tronditëse. Një zjarr i madh ka shpërthyer gjatë një dasme që po zhvillohej brenda një salle në Irak.

Mes viktimave kanë qenë dhe nusja dhe dhëndri. Vijon ende aksioni për kërkimin e personave që kanë mbetur nën rrënoja.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se numri i viktimave është 113. Shumë prej personave kanë humbur jetën nga djegiet, mungesa e oksigjenit dhe asfiksia./ CNA

 

Lajmet e fundit nga