LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dëshmori Afrim Bunjaku/ Meta: Përulemi me nderim dhe mirënjohjen më të thellë, lutjet janë për të

25 Shtator 2023, 09:52, Politikë CNA
Dëshmori Afrim Bunjaku/ Meta: Përulemi me nderim dhe mirënjohjen
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, shprehet se përulet me nderim dhe mirënjohje për dëshmorin Afrim Bunjaku, i rënë në krye të detyrës në mbrojtjen e atdheut. 

 

"Përulemi me nderim dhe mirënjohjen më të thellë për Dëshmorin e rënë në krye të detyrës për mbrojtjen e lirisë dhe sovranitetit të Republikës së Kosovës, Afrim Bunjaku! Lutjet tona sot janë për të! LAVDI!", shkruan Meta në një postim në "Facebook". 

 

Sot në orën 16:00 do të kryhet ceremonia mortore për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjakun, i cili u vra dje në komunën e Lepasoviqit nga një grup i armatosur. Mësohet se efektivi do të varroset në varrezat e fshatit Samadrexhë, raportojnë mediat vendase. 25 shtatori është shpallur ditë zie kombëtare në Kosovë. Ndërkohë sot në 19:00 do të kryhen homazhe në nder të tij në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë. 

 

Lajmet e fundit nga