LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllet numërimi i votimit për 57 kuti/ CNA sjell të dhënat e fundit nga procesi në Kukës

25 Shtator 2023, 09:49, Politikë CNA

Mbyllet numërimi i votimit për 57 kuti/ CNA sjell të dhënat

Ka përfunduar numërimi i 57 kutive në Kukës. CNA po ju sjell të dhënat e fundit nga procesi i numërimit të votave.

Sipas informacioneve, rezultati është si vijon më poshtë:

Albert Halilaj kandidat i PS-së, ka marrë 9992 vota ose 63.28 % të votave.

Emri Vata kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" ka marrë 5798 vota ose ndryshe 36.72% të votave.

Ashtu siç shihet dhe nga rezultatet paraprake Halilaj vijon të kryesojë garën.

Për rezultatet direkt kliko këtu:

https://iemis.kqz.gov.al/results2023_kukes/

CNA TV mund ta ndiqni live ketu:

https://www.cna.al/live

 

Lajmet e fundit nga