LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA "live" nga Kukësi/ Ja me sa vota kryeson socialisti Albert Halilaj

25 Shtator 2023, 06:52, Politikë CNA

CNA "live" nga Kukësi/ Ja me sa vota kryeson socialisti Albert

Ka përfunduar numërimi në 41 prej tyre, më shumë gjysmat e kutive dhe kryeson kandidati i Partisë Socialiste, Albert Halilaj me mbi 2300 vota.

Albert Halilaj i Partisë Socialiste ka marrë 6.159 vota, ndërsa Emri Vata i "Bashkë Fitojmë" 3.863 vota.


Kandidati i Partisë Socialiste ka marrë 62% të votave, ndërsa kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" ka marrë 38%. 

Sipas KQZ, në zgjedhjet e së dielës për kryebashkiakun e Kukësit, kanë votuar 45.63% e zgjedhësve nga rreth 46 mijë zgjedhës në lista./CNA

 

Për rezultatet direkt kliko këtu: 

https://iemis.kqz.gov.al/results2023_kukes/

 

CNA TV mund ta ndiqni live ketu:

https://www.cna.al/live

Lajmet e fundit nga