LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Donika Gërvalla, “shuplakë” përfaqësuesit të BE-së/ “Thirrja e Borrell, e turpshme dhe cinike”

24 Shtator 2023, 16:18, Politikë CNA
Donika Gërvalla, “shuplakë” përfaqësuesit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, ka reaguar ashpër për thirrjen e Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, për tensionet në veri të Kosovës.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale ajo deklaron se thirrja e Borrel për “të gjithë aktorët” është e turpshme dhe cinike.

Ministrja shprehet se në këto raste përfqësuesi i BE-së duhet të shprehte mbështetje për policinë e Kosovës dhe thirrja për të ulur tensionet duhet të drejtohej ndaj agresorëve.

Zoti Borrell, vërtet?

Terroristët vrasin policinë - dhe ju thërrisni "të gjithë aktorët"?

Asnjë fjalë mbështetje për policinë? As kundër terroristëve?

A i referuat edhe sulmet terroriste në Spanjë si "armiqësore"?

Sa turp.

Si mund ta tolerojnë më këtë cinizëm anëtarët e BE-së?”, thekson Gërvalla./ CNA

Donika Gërvalla, “shuplakë” përfaqësuesit

Lajmet e fundit nga