LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha i ironizoi për largimin/ Fansat e zjarrtë të Lulit “zgërdhihen” që qeshuri

23 Shtator 2023, 13:13, Politikë CNA
Basha i ironizoi për largimin/ Fansat e zjarrtë të Lulit
Agron Gjekmarkaj, Lulzim Basha dhe Ervin Salianji

Deputetët Agron Gjekmarkaj dhe Ervin Salianji kanë shpërthyer në të qeshura për Lulzim Bashën në emisionin e Eni Vasilit.

Ajo që i bëri ata të qeshin me të madhe ishte deklarata e Bashës për ta dhe deputetët që janë larguar nga PD e vulës: “Udhë e mbarë në bunkerin anti-amerikan”.

Ka ngelur një copë sa një arrë atje dhe thotë ‘jam PD, nuk e dëmtojnë më PD-në, le të ikin udha e mbarë’. Si dreqin ta mbaj të qeshurën se nuk ia dal dot”, tha Gjerkmarkaj.

Nga ana tjetër, Salianji tha se: “Mos e nxirrni këtë, se pavarësisht se është e dhimbshme, është bërë shumë për të qeshur për ta marrë seriozisht. Mos e nxirrni më, na lini të bëjmë një debat serioz”.

Por këta dy persona që qeshin edhe në transmetime live, janë të njejtët që dje mbronin Lulin, që u mbyllën në bunker bashkë me Lulin, që thirrën policinë e që u hodhën gaz demokratëve. Madje Salianji doli edhe me shkop bejsbolli në dorë për të rrahur demokratët që kundërshtonin Bashën.

Gjekmarkaj e Salianji qeshin me Lulin pasi janë tallur dhe kanë mashtruar demokratët, duke mbështetur Lulin.

Basha pikërisht për shkak të këtyre individëve humbi, që i mori nga rruga, i bëri sekretarë, deputetë e u dha poste të larta.

Këta persona që tani tallen me Lulin, në fakt, janë po aq përgjegjës për humbjen e PD-së po aq sa Basha, ashtu siç janë përgjegjës edhe për gjendjen qesharake të PD-së dhe arsyeja është se kanë qenë mbeshtetësit e tij më të zjarrtë./ CNA

Lajmet e fundit nga