LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet në Kukës/ Pjesëmarrja deri në orën 08:00, ja sa qytetarë kanë votuar

24 Shtator 2023, 09:11, Politikë CNA

Zgjedhjet në Kukës/ Pjesëmarrja deri në orën 08:00, ja

KQZ ka publikuar të dhënat e para mbi zgjedhjet në Kukës.

Sipas infomacioneve deri në orën 08:00 pjesëmarrja ka qenë 1.77%.

Kanë votuar 709 zgjedhës nga 39,952 në total. Votimi ka nisur në 63 qendra votimi nga 74 në total.

Kujtojmë se gara është mes kandidatit Emri Vata i koalicionit "Bashkë Fitojmë" dhe Albert Halilajt i PS-së.

Procesi i votimit ka nisur në orën 07:00 dhe pritet të mbyllet në orën 19:00. / CNA

Zgjedhjet në Kukës/ Pjesëmarrja deri në orën 08:00, ja

Lajmet e fundit nga