LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon votimi në Kukës/ Numri i qytetarëve që kanë marrë pjesë deri më tani në proces

24 Shtator 2023, 13:46, Politikë CNA

Vijon votimi në Kukës/ Numri i qytetarëve që kanë

KQZ ka përditësuar të dhënat për sa i përket procesit të votimit në Kukës.

Deri në orën 13:00 në votime kanë marrë pjesë 10972 zgjedhës nga 44,159  në total.

E përkthyer në përqindje, rezulton se kanë votuar rreth 24.85% e zgjedhësve.

Duket se numri i votuese është rritur ndjeshëm, pasi është pothuajse i njëjtë me pjesëmarrjen deri në orën 13:00 edhe në zgjedhjet e 14 majit, ku fitues u shpall Safet Gjici.

Kujtojmë se në garë janë dy kandidatë, Emri Vata i "Bashkë Fitojmë" dhe Albert Halilaj i Partisë Socialiste.

Deri më tani nuk ka pasur problematika në procesin e votimit./ CNA

 

Lajmet e fundit nga