LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pjesëmarrja deri në orën 14:00 në zgjedhjet në Kukës/ Sa përqind e zgjedhësve kanë votuar

24 Shtator 2023, 15:11, Politikë CNA

Pjesëmarrja deri në orën 14:00 në zgjedhjet në

KQZ bën me dije se deri në orën 14:00 kanë marrë pjesë në votime reth 29.31% e zgjedhësve.

E përkthyer në numër, mësohet se kanë votuar deri më tani 12,750 zgjedhës nga 43,505 në total.

Procesi i votimit po vijon në 69 qendra votimi. Kujtojmë se përballë në këtë garë janë Emri Vata i koalicionit Bashkë Fitojmë dhe Albert Halilaj i PS-së.

Sipas kreut të KQZ Ilirjan Celibashi gjatë procesit nuk janë hasur problematika.

Nga ana tjetër dy kandidatët kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit. / CNA 

 

Lajmet e fundit nga