LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto flagrante/ Patronazhistët në aksion, drejtorë e shefa sektori pranë QV në Kukës

24 Shtator 2023, 13:12, Aktualitet CNA

Foto flagrante/ Patronazhistët në aksion, drejtorë e shefa

Të dielën ka mbërritur një denoncim në redaksinë e CNA, ku nëpërmjet fotografive duket qartë se patronazhistët janë në aksion që prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm në qendrat e votimit në Kukës. 

Siç duket qartazi edhe në foto, pranë qendrave të votimit qëndrojnë persona të paautorizuar, midis të cilëve Shefi i Urbanistikës në Bashkinë Kukës, Andrin Shehu, drejtori i Kadastrës, Lad Spahiu, doganieri Luan Duraku dhe drejtoresha e Postës Shqiptare, Migena Gjici. 

Këtë të diel po zhvillohen zgjedhjet për kryetar bashkie në Kukës.

Në garë janë kandidati i Partisë Socialiste, Albert Halilaj dhe kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë", Emri Vata.

Deri në orën 11:00 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve raporton se kanë votuar 13.91 për qind e personave që kanë të drejtë vote.

Një pjesëmarrje e ulët kjo në krahasim me zgjedhjet e 14 majit në këtë bashki. 

 

Foto flagrante/ Patronazhistët në aksion, drejtorë e shefa
Shefi i Urbanistikës në bashkinë Kukës, Andrin Shehu, Kopshti Nr.1

 

 

 

Foto flagrante/ Patronazhistët në aksion, drejtorë e shefa
Drejtori i Kadastrës, Lad Spahiu, shkolla 1 qershori

 

 

 

Foto flagrante/ Patronazhistët në aksion, drejtorë e shefa
Luan Duraku, doganier. Foto: Shkolla 1 Qershori

 

 

Lajmet e fundit nga