LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet në Kukës/ Celibashi: Do të hetohen rastet e dyshimta

24 Shtator 2023, 14:26, Aktualitet CNA

Zgjedhjet në Kukës/ Celibashi: Do të hetohen rastet e dyshimta

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,  Ilirjan Celibashi, në një deklaratë për mediat ka folur lidhur me procesin zgjedhor në Kukës.

Celibashi tha se do të verifikohen të gjitha rastet e dyshimta.

Sipas tij ka pasur përmirësim sa I përket zhvillimit të një procesi të drejtë e të ndershëm votimi.

“Qoftë në zgjedhjet e 14 Majit qoftë tani ka progres për procesin gjedhor dhe për prioces të drejtë e të ndershëm. Problematika ka, nëse ka që lidhen me sjelljen e pushtetit duhet ta riadresojmë. Për çdo problematikë duhet të paraqesim fakte dhe të qëndrojmë larg teorikës. Në zgjedhjet e Kukësit nuk ka ndonjë problematikë që vë në dyshim procesin.”/ CNA

Lajmet e fundit nga