LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë nuk u pa në Kukës/ Tensionet në qendrën e numërimit për vëzhguesit, ndërhyrja e policisë

24 Shtator 2023, 23:37, Politikë CNA

Çfarë nuk u pa në Kukës/ Tensionet në qendrën e

Procesi i votimit në Kukës përfundoi në orarin zyrtar, 19:00, ndërsa numërimi filloi rreth 4 orë më vonë.

Raportohet se në qendrën e numërimit të votave në Kukës janë regjistruar tensione para se të niste procesi.

Disa vëzhgues të pa autorizuar kanë hyrë në ambientet e brendshme të qendrës së numërimit të votave.

Vëzhguesit e autorizuar nuk kanë pranuar të lejohen këta persona dhe kjo ka shkaktuar tensione. Është dashur ndërhyrja e policisë që situata të qetësohet.

Në qendrën e numërimit të votave janë lejuar të qëndrojnë vetëm ata vëzhgues të pajisur me autorizimin përkatës dhe brenda një numri të kufizuar./ CNA

Lajmet e fundit nga