LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA sjell rezultatet live/Numërohen gjysmat e kutive në Kukës

25 Shtator 2023, 06:10, Politikë CNA

CNA sjell rezultatet live/Numërohen gjysmat e kutive në KukësAlbert Halilaj i Partisë Socialiste ka marrë 5991 vota, ndërsa Emri Vata i "Bashkë Fitojmë" 3659 vota.

 

Kandidati i Partisë Socialiste ka marrë 62% të votave, ndërsa kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" ka marrë 38%

 

Në total janë 74 qendra votimi. Ka përfunduar numërimi në 39 prej tyre, pra gjysmat e kutive dhe kryeson kandidati i Partisë Socialiste, Albert Halilaj

CNA sjell rezultatet live/Numërohen gjysmat e kutive në Kukës

Sipas KQZ, në zgjedhjet e së dielës për kryebashkiakun e Kukësit, kanë votuar 45.63% e zgjedhësve nga rreth 46 mijë zgjedhës në lista,

Për rezultatet direkt kliko këtu: 

https://iemis.kqz.gov.al/results2023_kukes/

 

CNA TV mund ta ndiqni live ketu:

https://www.cna.al/live

Lajmet e fundit nga