LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA raporton "live" zgjedhjet në Kukës/ Dyfish më shumë vota, kandidati që po kryeson garën

25 Shtator 2023, 08:15, Politikë CNA

CNA raporton "live" zgjedhjet në Kukës/ Dyfish më

Ka përfunduar numërimi i 48 kutive në Kukës dhe CNA po sjell rezultatet e deritanishme.

Sipas të dhënave të fundit të publikuara në faqen zyrtare të KQZ-së, rezulton se garën deri më tani e kryeson kandidati i PS-së, Albert Halilaj, me dyfish më shumë vota sesa kandidati i “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata.

Rezultatet janë si më poshtë:

Albert  Halilaj, pas përfundimit të numërimit të 48 kutive, ka marrë 7983 vota, e kthyer në përqindje 63.72%.

Emri Vata i koalicionit “Bashkë Fitojmë” ka marrë 4564 vota, e kthyer në përqindje 36.28%.

Kështu, sipas rezultateve të deritanishme, garën e kryeson kandidati i PS-së, Albert Halilaj.

Vijon procesi i numërimit të votave. / CNA

Lajmet e fundit nga