LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në krizë/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe paundi

15 Janar 2023, 08:15, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në krizë/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe
Foto ilustruese

Sot, më 15 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.9 lekë dhe shitet me 108.1 lekë.

Euro blihet me 115.8 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja në krizë/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe

Lajmet e fundit nga