LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pas festave, nis rimëkëmbja e monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit sot, 6 janar 2023

6 Janar 2023, 08:06, Ekonomi CNA

Pas festave, nis rimëkëmbja e monedhave të huaja/ Kursi i

Pas festave të fundvitit duket se monedhat e huaja po rimëkëmben ngadalë. Ditën e sotme, euro, dollari, paundi, franga zvicerane kanë shënuar një rritje të lehtë.

Sot, dollari amerikan këmbehet me 109.4 lekë në blerje dhe 111.9 lekë në shitje.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 117.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 133 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.7 lekë, ndërsa në shitje me 118.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 83.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Pas festave, nis rimëkëmbja e monedhave të huaja/ Kursi i

Lajmet e fundit nga