LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro “mundet” nga franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 10 janar 2023

10 Janar 2023, 08:11, Ekonomi CNA

Euro “mundet” nga franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 10 janar

Sot, më 10 janar 2023, dollari amerikan blihet me 108.7 lekë dhe shitet me 110.7 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 133.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.4 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 81 lekë dhe në shitje me 83.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro “mundet” nga franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 10 janar

Lajmet e fundit nga