LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari, sërish në rënie/ Këmbimi valutor, 8 janar 2023

8 Janar 2023, 08:20, Ekonomi CNA
Euro dhe dollari, sërish në rënie/ Këmbimi valutor, 8 janar
Foto ilustruese

Sot, dollari amerikan këmbehet me 109.1 lekë në blerje dhe 111.1 lekë në shitje.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.3 lekë dhe shitet me 133.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.1 lekë, ndërsa në shitje me 118.6 lekë. Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 81 lekë dhe në shitje me 83.3 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Euro dhe dollari, sërish në rënie/ Këmbimi valutor, 8 janar

Lajmet e fundit nga