LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro merr veten, dollari në ditët më të këqija/ Kursi i këmbimit, 7 janar 2023

7 Janar 2023, 08:11, Ekonomi CNA

Euro merr veten, dollari në ditët më të këqija/ Kursi i

Monedha e Eurozonës, ka shënuar një rritje të lehtë në këtë fillimviti. Ndërsa dollari amerikan, nuk ka përmirësime. Paundi britanik vijon të mbetet monedha më me vlerë në tregun valutor.

Sot, dollari amerikan këmbehet me 109.9 lekë në blerje dhe 112 lekë në shitje.

Euro blihet me 116.8 lekë dhe shitet 118.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.4 lekë dhe shitet me 133.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.7 lekë, ndërsa në shitje me 118.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 81.5 lekë dhe në shitje me 83.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro merr veten, dollari në ditët më të këqija/ Kursi i

Lajmet e fundit nga