LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmirësohet Euro, rikthehet në kuotat e 116 Lekëve/ Kursi i këmbimit, 9 Janar 2023

9 Janar 2023, 08:11, Ekonomi CNA

Përmirësohet Euro, rikthehet në kuotat e 116 Lekëve/ Kursi i

Euro e nis javën në kuotat e 116 Lekëve. Dollari amerikan nuk ka përmirësim në tregun valutor, mbetet ne kuotat e 108 Lekëve. Franga zviveriane këmbehet më lart se euro me 117 Lekë.

Kështu, sot, dollari amerikan këmbehet me 108.8 lekë në blerje dhe 111.1 lekë në shitje.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.4 lekë dhe shitet me 133.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.1 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 81 lekë dhe në shitje me 83.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Përmirësohet Euro, rikthehet në kuotat e 116 Lekëve/ Kursi i

Lajmet e fundit nga