LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie sërish dollari amerikan, euro nuk lëviz/ Kursi i këmbimit,12 janar 2023

12 Janar 2023, 08:17, Ekonomi CNA

Bie sërish dollari amerikan, euro nuk lëviz/ Kursi i këmbimit,12

Pas shumë kohësh franga zvicerane ka rënë më poshtë se euro. Ajo sot këmbehet me 115 lekë, ndërsa euro me 116 lekë.

Dollari amerikan sërish ka shënuar rënie duke zbritur në kuotat e 108 lekëve.

Kështu, sot, më 12 janar 2023, dollari amerikan blihet me 108.9 lekë dhe shitet me 109.8 lekë.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, ndërsa në shitje me 116.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80 lekë dhe në shitje me 82.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bie sërish dollari amerikan, euro nuk lëviz/ Kursi i këmbimit,12

Lajmet e fundit nga