LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan bie brenda 24 orëve/ Kursi i këmbimit, 11 janar 2023

11 Janar 2023, 08:11, Ekonomi CNA

Dollari amerikan bie brenda 24 orëve/ Kursi i këmbimit, 11 janar 2023

Monedhat e huaja kanë regjistruar një rënie të papërfillshme në tregun valutor vendas. Mesatarja e tyre në këmbim, përveç dollarit amerikan, nuk ndryshon.

Euro vijon të ruajë kuotat e 116 lekëve, franga zvicerane këmbehet me 117 lekë dhe paundi britanik këmbehet në vlerën e mbi 130 lekëve.

Sot, më 11 janar 2023, dollari amerikan blihet me 108.5 lekë dhe shitet me 109.8 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.4 lekë dhe shitet me 132.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.2 lekë, ndërsa në shitje me 118.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80.6 lekë dhe në shitje me 83 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja dhe po risjellim edhe vlerat e këmbimit të monedhave të huaja një ditë më parë./CNA.al

Dollari amerikan bie brenda 24 orëve/ Kursi i këmbimit, 11 janar 2023

Lajmet e fundit nga