LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja "trondisin" tregun valutor/ Kursi i këmbimit, 13 janar 2023

13 Janar 2023, 08:19, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja "trondisin" tregun valutor/ Kursi i këmbimit, 13

Të gjitha monedhat e huaja sot kanë shënuar një rënie drastike në tregun valutor.

Dollari amerikan ka rënë në vlerën e 106 lekëve, euro në 115 lekë, ndërsa franga zvicerane në vlerën e 114 lekëve.

Edhe paundi britanik që deri më tani ka qenë monedha më me vlerë në këmbim me lekun ka rënë në kuotat e 129 lekëve.

Sot, më 13 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.5 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.6 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.1 lekë, ndërsa në shitje me 115.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.4 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja../CNA.al

Monedhat e huaja "trondisin" tregun valutor/ Kursi i këmbimit, 13

Lajmet e fundit nga