LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari dhe Euro nuk dalin nga gremina, përmirësohet Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 14 janar 2023

14 Janar 2023, 08:10, Ekonomi CNA

Dollari dhe Euro nuk dalin nga gremina, përmirësohet Paundi britanik/

Monedhat e huaja hyjnë në këtë fundjavë me një rënie drastike. Përmirësim të lehtë ka shënuar vetëm Paundi britanik, i cili një ditë më parë këmbehej me 129 Lekë, ndërsa sot me 130 Lekë.

Euro nuk ka ndryshim, këmbehet me 115 Lekë, edhe Dollari amerikan këmbehet njësoj si një ditë më parë me 106 Lekë.

Sot, më 14 janar 2023, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 108.1 lekë.

Euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari dhe Euro nuk dalin nga gremina, përmirësohet Paundi britanik/

Lajmet e fundit nga