LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një shpjegim serioz për zhvillimet më të fundit në PD

21 Dhjetor 2022, 22:54, Editorial CNA
Një shpjegim serioz për zhvillimet më të fundit në PD
Fotomontazh - Gazment Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj

Që prej 2 ditësh ka një luftë të re te grupi i PD-së së vulës.

Deri dje kishim grupin e PD-së së vulës dhe grupin e PD-së së Foltores, por prej 2 ditësh te grupi i PD-së së vulës janë bërë 2 grupe.

Respektivisht:

Grupi i PD-së së vulës, i quajtur i Gazit dhe grupi i PD-së së vulës, i quajtur i Enkelejdit.

Një shpjegim serioz për zhvillimet më të fundit në PD

Thelbi i sherrit është ai për kandidatët që përkrahen respektivisht nga grupi i PD-së së vulës, i quajtur i Gazit me atë të PD-së së vulës, i quajtur i Enkelejdit.

Grupi i PD-së së vulës, i quajtur i Gazit mbështet kandidatin e Ervin Salianjit për Avokat Populli, i cili paguhet nga inceneratori i Elbasanit.

 

Kurse ai i grupit të PD-së vulës, i quajtur i Enkelejdit është shoferi i Enkelejdit që paguhet nga Kuvendi si këshilltar i Gjekmarkajt.

Pas sherrit me të fundit për një pazar që grupi i Enkelejdit kishte bërë me Lantin për votimin e një anëtari të Gjykatës Kushtetuese, pa pyetur fare grupin e Gazit, grupi i Gazit është hedhur në sulm.

Një shpjegim serioz për zhvillimet më të fundit në PD

Grupi i PD-së së vulës i Gazit nga inati me grupin e PD-së së vulës i  Enkelejdit, duan të grisin fletën me firmat mbështetëse për kandidatin e Enkelejdit për Avokat Populli.

Ndërkohë ngjarjet janë në zhvillim.

Grupi i PD-së së vulës i Enkelejdit sot u sulmua edhe fizikisht nga grupi i PD-së së Foltores.

Rezultoi që Enkelejdi nuk i paskësh pyetur as ata për marrëveshjen me Lantin.

Mëngjesi mund ta gjejë PD-në me një numër grupesh në rritje.

Hallet sa vijnë e shtohen e zmadhohen.

Kur mezi po prisnim si do dilte gjyqi i vulës dhe nëse vula do shkonte për Saliun apo për Enkelejdin, tashmë frika është shtuar.

Nëse vulën e merr Enkelejdi, gjyqet do shtohen. Nuk do e dimë më pas nëse vula i takon Enkelejdit, apo Gazit?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga