LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tutoriale nga Adriatiku/ Një manual për gjobëvënien në gazetari

23 Mars 2023, 15:30, Aktualitet CNA
Tutoriale nga Adriatiku/ Një manual për gjobëvënien në
Gazetari Adriatik Doçi

Ditën e sotme janë publikuar tri audiopërgjime për gazetarin Adriatik Doçi, ku tregohet haptazi se si gazetari gjobëvënës sulmon biznese apo deputetë, gjyqtarë, prokurorë, drejtorë dhe ministra për interesat e tij.

Në audiopërgjimin e dytë, madje Doçi implikon edhe kryeministrin Edi Rama.

“Biznesi… deri te kryeministri”, kështu shprehet Doçi tek audiopërgjimi i dytë.

Doçi deklaron se nëse zë dikë kryeministrin, ai bën marrëveshje me të.

Nga të gjitha këto audiopërgjime që janë publikuar, sot sfida është për botuesin Carlo Bollino, që në fakt duhet ta pezullojë dhe pushojë nga puna, ose ta mbajë dhe të pranojë se janë bashkë.

Materiali është publikuar nga media, 5 ditë pas raportit të DASH-it.

Jo vetëm Carlo Bollino që e mohon, por sot SPAK-u dhe prokurorët e këtij institucioni e kanë provën e shantazhit të hapur të bërë nga gazetari ndaj drejtësisë.

Për më tepër te telefoni i Adriatik Doçit do të gjejnë lidhjen me Mirel Mërtirin nëpërmjet Endrit Habilajt dhe pagesat e inceneratorëve./ CNA

Lajmet e fundit nga