LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e djegësve/ Berisha denoncon nga Kuvendi: Rama, koka e krimit

23 Mars 2023, 14:44, Aktualitet CNA
Afera e djegësve/ Berisha denoncon nga Kuvendi: Rama, koka e krimit
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha,  ka folur në Kuvend për aferën e djegësve duke akuzuar kryeministrin Edi Rama si kokën e kësaj skeme korruptive.

Berisha theksoi se Rama është përgjergjësi numër 1 i aferës.

"Duhet të themi se kryeautori i djegësve është një dhe vetëm një dhe e ka emrin Edi Rama. Kurrë një ministër nuk mund të lëvizë qeverinë, përveç kryeministrit. Edi Rama është përgjegjësi numër 1, është autori i firmës antiligjore.

Rama është përgjegjës sepse kompanisë “Integrated Energy” i dha 8 pikë. Edi Rama në vitin 2016 firmosi bonusin prej 8 pikësh një kompanie fantazmë që nuk ekzistonte. Rama është koka e krimit. Edhe në Eco Parkun e Porto Romanos, sekserët e Edi Ramës kishin krijuar kompaninë për Eco Parkun e Porto Romanos, 6 muaj para se Rama ta shpallte publikisht që i kishte ardhur ideja për një eco park", tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga