LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arsen Rusta ironizon mediat/ Lajmet me "tigra" u bënë fantazi

21 Mars 2023, 22:44, Aktualitet CNA

Arsen Rusta ironizon mediat/ Lajmet me "tigra" u bënë

CNA raportoi më herët se sot mediat u rikthyen sërish te një lajm i vjetër, hetimi që po bëhet ndaj ish-zëvendëskryeministrit dhe ish-ministrit të Financave, Arben Ahmetaj.

Po të njëjtin lajm edhe gazetari i kronikës, Arsen Rusta e ka pohuar nëpërmjet një statusi në rrjete sociale në të cilin shprehet se prej muajsh ai është në hetim.

Ndër të tjera ai thekson se SPAK s’ka nisur asnjë kërkes në këshillim e rregullores dhe mandateve për Ahmetajn.

Gazetari më tej thotë se lajmet me tigra janë thjesht fantazi të mediave të cilat po teprohen.

Tigri u arrestua

Tigri do arrestohet

Prokurorët e falën

Prokurorët spo e hetojnë

Ekskluzive Prokurorët e kontrollojnë

E hetojnë

Tani letrat tregojnë që hetimi ka nisur që në shtator 2022

Shkurt 2023 janë bashkuar me kallëzimin e kolegut Doçi

Kërkesa në parlament ka shkuar me urgjencë!

Jo po tani Jopo pastaj.

Arben Ahmetaj as e njoh as më ka lidhur gjë me të. Publikisht para ti zgjedh mikun tim Erion Braçe të cilit, ky Ahmetaj edhe i ka hyrë në hak padrejtësisht.

Ajo që di unë është: Arben Ahmetaj është në hetim

SPAK s’ka nisur asnjë kërkes në këshillim e rregullores dhe mandateve

As dje as sot. Nesër të shohim

S’nisi as kur i kontrolloi shtëpinë. Pasi ajo sishte në emër të deputetit Ahmetaj

Jo sot! Por prej muaj ai është në hetim, sa edhe në ankimin e tij ai e pranon. Me data e fakte penale.

Në hetim nga ajo prokurori të cilën media e akuzoi se po e toleronte. Aq sa u detyrua SPAK të reagoj duke thënë stop santazhit ndaj prokurorëve.

A do arrestohet Arben Ahmetaj?

PO. Nëse ka shkelur ligjin dhe do provohet. Por jo se do media.

Ndaj Lajmet me Tigra u bënë aq fantazi sa !!!!

Kur dëgjoj sot për pastërtinë e kokainës me % aty kuptova që Amerika Latine as e di ku bie Shqipëria e Tigrave mediatik”, shkruan ai./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga