LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimit të patentave/ Nuk tërhiqet Gonxhja: Me apo pa Autoritet, do të ecë përpara

21 Mars 2023, 13:35, Aktualitet CNA
Rritja e çmimit të patentave/ Nuk tërhiqet Gonxhja: Me apo pa
Blendi Gonxhja

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka deklaruar se nuk janë tërhequr nga rritja e çmimit të patentave.

Në një intervistë për "A2CNN", Gonxhja theksoi se me apo pa Autoritetin, kjo çështje do të ecë përpara.

 “Nuk jemi tërhequr, me Autoritet, pa Autoritet ajo do të ecë para.

Nuk diskutohet që jo vetëm që nuk rrezikon konkurrencën kjo që po bëjmë ne në mënyrë të pariparueshme, por në mënyrë të pariparueshme rrezikohej konkurrenca nga ajo që nuk po bënte autoriteti dhe autoritetet e tjera që nuk kanë punuar në vite për të mbrojtur konkurrencën e ndershme. 

Nuk mund të ulim kokën në rërë si struci e të themi që jemi të varfër, ndërkohë që ne jemi shumë të pasur, paguam 403 milionë dollarë.

Po kur vjen puna nuk duam ta bëjmë 100-200 euro më shumë atë testin e ta bëjmë të plotë, të mos jetë fiktiv. Pra, dua të them që ne nuk i ikim dot kësaj pune. Kjo punë kërkon edukatë, kërkon kulturë”, tha Gonxhja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga