LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, takim me Sunak/ Fokusi, krimi dhe emigracioni

21 Mars 2023, 10:10, Aktualitet CNA
Rama, takim me Sunak/ Fokusi, krimi dhe emigracioni
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me homologun e tij në Britaninë e Madhe, Rishi Sunak.

Bëhet me dije se gjatë takimit, që pritet të zhvillohet ditën e enjte, do të diskutohet për dy çështje të nxehta siç janë krimi dhe emigracioni.

Qeveria shqiptare dhe ajo britanike kanë pasur shpesh përplasje në lidhje me këto dy çështje.

Çështja e emigrantëve, të cilët zbarkojnë me gomone në tokën angleze dhe krimi, ku mediat e huaja shpesh e nxijnë Shqipërinë në artikujt e tyre në lidhje me bandat shqiptare apo drogën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga