LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama, vizitë dyditore në Athinë/ Çel sot ekspozitën me pikturat e tij

20 Mars 2023, 10:21, Aktualitet CNA
Rama, vizitë dyditore në Athinë/ Çel sot ekspozitën
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një vizitë në Athinë, në Greqi. Vizita e tij do të jetë dyditore. Rama pritet që të çelë në Athinë ekspozitën me pikturat e tij.

Gjithashtu gjatë vizitës do të zhvillojë një takim me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në këtë takim do të jetë e pranishme edhe ministrja Olta Xhaçka.

Sot pritet të hapet edhe ekspozita e Ramës në “Zapion Megaro”, në të cilën do të shoqërohet edhe nga homologu grek Kyriakos Mitsotakis.

Takimet në vijim do të jenë me kryetarin e parlamentit, Kostas Tasulas, dhe me presidenten, Kateriana Saqelaropoulu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga