LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Tirana, nuk është ajo e 8 viteve më parë”/ Veliaj rendit problematikat

19 Mars 2023, 12:40, Aktualitet CNA
“Tirana, nuk është ajo e 8 viteve më parë”/
Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, këtë herë në videomesazhin e tij të fundjavës është shprehur se Tirana e ditëve të sotme nuk ka krahasim me atë që ka qenë 8 vite më parë.

Gjatë fjalës së tij, Veliaj tha se në kryeqytet tashmë është kthyer rregulli, ligjshmëria dhe pastërtia.

“8 vjet më parë, kur morëm detyrën, u përballëm me një situatë thuajse anarkie në rrugët e qytetit tonë, me ndërtime pa leje, zona publike të zaptuara si të ishin pa zot, trotuaret ishin kthyer në makth për qytetarët, parkingjet ziheshin nga arkat e birrës. Mungesa e rregullit në qytet ishte një shqetësim kronik për nënat me karroca, rrugët e pasigurta për fëmijët që shkonin në shkollë, këmbësorët që nuk dinin nga të kalonin mes lokaleve që i vendosnin tavolinat e karriget në mes të rrugës dhe shitësve ambulantë që shisnin në kushte johigjienike, në çdo oborr shkolle dhe në çdo cep pallati apo trotuar. Ky ishte imazhi i një Tirane që askush nuk ndihet krenar kur e kujton”, tha Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga