LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK po heton Arben Ahmetajn/ Tri akuzat e ngritura ndaj ish-zv.kryeministrit

21 Mars 2023, 12:10, Aktualitet CNA
SPAK po heton Arben Ahmetajn/ Tri akuzat e ngritura ndaj ish-zv.kryeministrit
Ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj

Ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj po hetohet nga Prokuroria e Posaçme.

Ahmetaj po hetohet nga SPAK-u për shpërdorim detyre, korrupsion dhe pastrim parash.

Në fakt njoftimi i parë për hetimin ndaj Arben Ahmetajt është bërë nga SPAK-u në muajin në nëntor, por sot po përsëritet nga mediat.

Kujtojmë se pak ditë më parë, BKH dhe SPAK kryen kontrolle në vilën e tij në Gjirin e Lalëzit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga