LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha uron bektashinjtë/ “Nevruzi tjetër të na gjejë pa narkoshtetin e Sulltan Salep Surrelit”

22 Mars 2023, 10:05, Aktualitet CNA
Berisha uron bektashinjtë/ “Nevruzi tjetër të na gjejë
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, u ka uruar të gjithë besimtarëve bektashinj Ditën e Sulltan Nevruzit.

Në një mesazh në rrjetet sociale, Berisha uron që Sulltan Nevruzi tjetër t’i gjejë shqiptarët në paqe dhe harmoni pa monizmin dhe narkoshtetin e Sulltan Salep Surrelit.  

Gëzuar ditën e Sulltan Novruzit!

Të dashur miq,

Bektashinjve shqiptarë ju uroj nga zemra gëzuar ditën e madhe dhe të bekuar, Sulltan Novruzin.

Kjo ditë për bektashinjtë dhe mbarë besimtarët e Zotit, është ditë besimi, mbarësie dhe shprese.

Për të gjithë ne, ditë e lindjes, jetës dhe shpresës së pashuar! Le të urojmë që Sulltan Novruzi tjetër të na gjejë më mirë në paqe, harmoni dhe pa monizmin e narkoshtetin e Sulltan Salep Surrelit!

Gëzuar! Sb”, shkruan Sali Berisha në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga