LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, vizitë në Britaninë e Madhe/ Dy çështjet "e nxehta" që priten të diskutohen

23 Mars 2023, 09:28, Aktualitet CNA
Rama, vizitë në Britaninë e Madhe/ Dy çështjet
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama pritet që ditën e sotme të vizitojë Britaninë e Madhe.

Gjatë qëndrimit të tij, do të zhvillojë një takim me homologun e tij, Rishi Sunak.

Mësohet se dy prej çështjeve më të nxehta që do të diskutohen do të jenë ajo e emigracionit dhe krimit.

Mediat e huaja shpesh kanë vënë në dukje fluksin e madh të emigrantëve shqiptarë që zbarkojnë në tokën angleze me gomone.

Për këtë është diskutuar edhe nga politika e Britanisë së Madhe, të cilët janë shprehur se me ardhjen e emigrantëve është rritur edhe krimi në Britaninë e Madhe.

Mediat britanike kanë shkruar artikuj pafund për bandat shqiptare dhe pazaret e drogës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga